Nenašli ste čo ste hľadali? Vyhľadávanie na celom webe: Vyhľadávanie na Uloz.to, Filestube.com atd:
Custom Search

Fiat Linea - Manuály a návody

User Rating:  / 3
PoorBest 

Fiat LineaFiat Linea je malý rodinný automobil predstavený roku 2007 talianskym výrobcom automobilov Fiat. Je určený pre predej na trhoch východnej Európy, Latinskej Ameriky a Blízkeho Východu. V modelovej rade nahradil Mareu a stal sa tak najväčším sedanom automobilky Fiat. Linea je založená na platforme sesterského Fiatu Grande Punto.

 

Dizajn

Fiat Linea je neprehliadnuteľným príkladom talianskeho dizajnu s hladkými, plynulými líniami a elegantným štýlom, ktorý vyžaruje dynamiku a harmóniu. Fiat Linea, navrhnutý v Centro Stile Fiat, svojimi rysmi jasne dokladá svoju príslušnosť k rodine moderných modelov Fiat, ktoré majú jednotný, avšak ladný a neošúchaný vzhľad.

Exteriér
Fiat Linea vyžaruje na prvý pohľad solídnosť, silu a priestannosť. Dizajn hovorí sám za seba: jeho plynulé línie, jeho kompaktná, imponujúca predná časť s prekrásnymi kvapkovitými svetlometmi, jeho dynamický profil. Jeho výrazne sklonené čelné sklo zlepšuje ako aerodynamiku, tak zaisťuje viac miesta vo vnútri vozidla.
Jeho extrémne veľkorysé rozmery z neho robia najdlhšie auto vo svojej kategórii: Fiat Linea je 4,56 m dlhý, 1,73 m široký a 1,50 m vysoký, s rázvorom 2,6 m a veľkým objemom batožinového priestoru vo výške 500 l.
Čelná strana Fiatu Linea bola navrhnutá s ohľadom na najnovšie poznatky v oblasti bezpečnosti chodcov: všetky prvky sú dokonale zaguľatené, čo platí aj o širokej kapote a kónickej štruktúre nárazníkov. Vďaka tomu je dosiahnutá značná minimalizácia nárazovej plochy.
Predné sklo a kapota spoločne ladia vďaka plynulému a mäkkému prechodu, zatiaľ čo mriežka chladiča s logom Fiat pôsobí na prednom nárazníku výrazným dojmom. Zadná časť prepožičiava Fiatu Linea – spoločne so silne oblúkovitými výrezmi kolies – výraz sily a solídnosti.

Interiér
Fiat Linea InteriérVnútorným priestorom prebiehajú harmonické a ladné línie, ktoré vytvárajú útulné a lákavé prostredie, v ktorom sa človek cíti ihneď dobre. Interiér Fiatu Linea je dostatočne priestranný pre vodiča a spolucestujúcich a poskytuje dostatočný komfort, čo sa týka ergonómie a funkčnosti.
Samozrejmosťou je výborný výhľad čelným a bočnými oknami a skvelý prehľad o situácii za vozidlom vďaka veľkým zakriveným vonkajším zrkadlám.
Vďaka výškovo nastaviteľnému sedadlu vodiča a výškovo aj teleskopicky nastaviteľnému volantu sa cíti vo Fiate Linea dobre a bezpečne vodič každého vzrastu. Predné a zadné sedadlá sú vybavené nastaviteľnými opierkami hlavy. Konštrukcia sedadiel zaisťuje ochranu pred prekĺznutím cestujúcich pod bezpečnostným pásom, čo je jeden z dôležitých prvkov pasívnej bezpečnosti.
Jednou z hlavných devíz automobilu Fiat Linea je ohromný batožinový priestor s objemom 500 litrov, ktorý je možné sklopením zadných sedadiel zvýšiť až na úctyhodných 870 litrov.

Inteligentné riešenia

Priestranný a ergonomicky riešený interiér
Pôsobivý štýl sa stretáva s pohodlím a odráža tak Váš životný štýl vo Fiate Linea.
Od sedadiel k pedálom, od palubnej dosky k lakťovým opierkam, všetky prvky interiéru v sebe kombinujú estetiku a funkčnosť. Priestranný interiér je navrhnutý tak, aby vodič aj spolujazdci mali dostatok pohodlia. Aj dvojmetroví „dlháni“ sa v Linee odvezú so všetkým pohodlím. Vo Fiate Linea sa „dobrým zvezením“ rozumie, keď vodič aj spolujazdci nájdu vždy dostatočný priestor, ktorý očakávajú, tam, kde to očakávajú.
Už pri navrhovaní vozidla bol takisto kladený veľký dôraz na ergonómiu, veľká starostlivosť bola venovaná usporiadaniu a prístupnosti jednotlivých ovládacích prvkov. Fiat Linea má teda najlepšie predpoklady pre to, aby cestujúcim poskytol maximálny možný komfort.Vyspelé telematické riešenie Blue&Me™
Zariadenie Blue&Me™ Fiatu Linea umožňuje plne využiť moderné komunikačné a hudobné technológie priamo vo vašom aute. Blue&Me™ je možné navyše ovládať hlasom bez toho, aby ste spustili ruky z volantu alebo sa museli akokoľvek rozptyľovať ... Volajte zo svojho telefónu pripojeného pomocou rozhrania Bluetooth a nechajte si nahlas prečítať došlé SMS správy. Počúvajte hudbu podľa vášho výberu v digitálnej kvalite z prehrávača MP3.
Vo vybraných verziách Fiatu Linea je toto pokročilé zariadenie, ktoré je výsledkom spolupráce spoločností Fiat Auto a Microsoft, automatickou súčasťou štandardnej výbavy.

Moderné výkonné a kultivované motory


Fiat T-Jet

Pod kapotou Fiatu Linea pulzujú moderné kultivované, výkonné a úsporné agregáty, ktoré sú pripravené reagovať na požiadavky vodiča za každej situácie. Nech si vyberiete akýkoľvek z ponúkaných motorov, vždy budete s jeho parametrami spokojní. Fiat Linea ponúka tri typy motorov:


1.4 77 k

Motor s objemom 1368 cm³ patrí medzi najlepšie vo svojej triede čo do spotreby paliva, ktorá je iba 6,3 l/100 km. Pritom dodáva automobilu zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 14,6 s. Maximálna rýchlosť verzie s týmto motorom s výkonom 77 k (57 kW) a krútiacim momentom 115 Nm je 165 km/h.


1.4 T-Jet 16v 120 k

Preplňovaný benzínový motor T-Jet s výkonom 120 k (88 kW) má vynikajúce výkonové vlastnosti, nízku spotrebu paliva a dlhú životnosť. Vďaka turbodúchadlu je už od 2500 ot./min. k dispozícii skvelý krútiaci moment 206 Nm. Motor je tak veľmi pružný, úsporný a súčasne poskytuje vysoký pôžitok z jazdy. S týmto agregátom dosahuje Fiat Linea skvelé zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,2 s a maximálnu rýchlosť 195 km/h.


1.3 MultiJet 16v 90 k
Ide o najmenší a najprepracovanejší motor z rodiny druhej generácie dieselových motorov s priamym vstrekovaním typu Common Rail. Je vybavený turbodúchadlom s variabilnou geometriou. Vďaka tomuto motoru zrýchli Linea z 0 na 100 km/h za 13,8 s a jej maximálna rýchlosť je 170 km/h pri skvelom krútiacom momente 200 Nm.

Všetky motory sú kombinované s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Pre Fiat Linea s motorom 1.3 MultiJet 16v 90 k je ponúkaná taktiež robotizovaná prevodovka MTA, ktorá je schopná pracovať v plne automatickom alebo sekvenčnom režime.

 

 

Fiat Linea- Návod na obsluhu

Vydanie 2008-2009

Náhľad manuálu

Hodnotenie: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100%
Jazyk:

SK CZ

Veľkosť: 8,35 MB
DOWNLOAD
JT Fixed Display